Fundacja Wstańmy Razem Aktywna Rehabilitacja planuje produkcję sztuki teatralnej o problematyce życia z cukrzycą. Pierwszą częścią projektu jest komediowy spektakl edukacyjny, następnie odbywać się będą warsztaty z różnych dziedzin zdrowia dotyczących cukrzycy i jej powikłań, takich jak samokontrola, fizjoterapia, aktywizacja ruchowa i zawodowa z udziałem wykwalifikowanych edukatorów diabetologicznych oraz fizjoterapeutów skierowane do pacjentów z cukrzycą i ich bliskich.

To historia światowej sławy dyrygenta, który nie może poradzić sobie z chorobą. Z początku wypiera fakt, iż jest przewlekle chory i lekceważy wszystkie niebezpieczne powikłania. Jednak dzięki wsparciu bliskich oraz wykwalifikowanych specjalistów udaje mu się powrócić do zdrowia, pracy zawodowej i pasji. Spektakl ma formę komedii. Autorem sztuki jest aktor i dramaturg Jan Jakub Należyty znany m.in. ze spektakli komediowych takich jak: „Andropauza. Męska rzecz”, „Zachcianki, czyli baby blues” czy „Trzy razy łóżko”.

Premiera spektaklu planowana jest na październik br. Następnie wraz z projektem odwiedzimymmałopolskie miejscowości, gdzie odbędzie się spektakl oraz warsztaty dla Pacjentów z cukrzycą i ich rodzin.

 

Projekt  współfinansowany  w ramach dotacji Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2015

Projekt współfinansowany ze środków funduszu Aktywizacji Społecznej Osób Starszych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej

 

Aktualności / Media


01/12/2015 : Ankieta na temat cukrzycy

Wstańmy Razem w TVP KrakówW ramach prowadzonego przez naszą Fundację projektu edukacyjnego zachęcamy do udziału w ankiecie dotyczącej cukrzycy typu uzupełnić

KLIKNIJ ABY UZUPEŁNIĆ


29/10/2015 : O cukrzycy i fundacji w TVP Kraków

Wstańmy Razem w TVP Kraków

 

 


28/09/2015 : Zdjęcia z premiery spektaklu "Słodki Drań" w Niepołomicach

Premiera Spektaklu w Niepołomicach

 

 

 


22/10/2015 : Występ w Dąbrowie Tarnowskiej

Występ w Dąbrowie Tarnowskiej

 


 


28/09/2015 : Pytanie na śniadanie - wywiad

Marsz cukrzyków

W środę, 23 września w Warszawie odbył się marsz chorych na cukrzycę, w którym brał udział założyciel naszej Fundacji, Dariusz Gnatowski. Chorzy apelowali do ministra zdrowia o refundację nowoczesnych terapii i leków typu GLP-1.

więcej


09/09/2015 : Zdjęcia i film z prób do spektaklu

Kurtyna

Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć z prób do spektaklu "Słodki Drań"

więcej

 


17/09/2015 : Pytanie na śniadanie - wywiad

Pytanie na śniadanie

Zapraszamy do oglądnięcia wywiadu z Panem Dariuszem Gnatowskim na temat cukrzycy w programie pytanie na śniadanie

więcej

 

Kalendarz


23.11.2015
Żabno
Gminne Centrum Kultury w Żabnie, ul. Jagiełły 16.Sponsorzy

   
Partnerzy

                       

Projekt - Piotr Minorczyk